ÇOCUKLUYUZ

​BİZ

SEDEF örsel

Sedef'in İngilizce Web Sayfaları:

www.theparentwhisperer.com

www.happyhappenings.today

 SEDEF ÖRSEL

 E-mail: sedef@cocukluyuzbiz.com 

 SEDEF ÖRSEL

 E-mail: sedef@cocukluyuzbiz.com 

Ebeveyn ve Aile Koçu, çocuk kitapları yazarı, eğitmen, sosyolog ve araştırmacı Sedef Örsel Özçelik, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezundur.  George Washington Üniversitesi ve George Mason Üniversitesinde eğitim hayatına lisansüstü çalışmalar yaparak devam etti.  Hunter College, CUNY’de Sosyal Araştırmalar konusunda lisansüstü programını (M.S) başarı ile tamamladı.

2000’li yılların başlarında Çocuk Edebiyatı konusunda aktif olarak çalışmaya başladı.  Günışığı Kitaplığından çıkan kitapları Uçuçböceği Bon Bon ve Pat Pat Papatya çocuklar tarafından sevilerek okunuyor.  Günışığı Kitaplığı için ön okumalar ve İngilizce’den çeviriler yaptı.

Yirmi yıla yakın bir süredir üzerinde çalıştığı insan kaynakları, eğitim ve davranış bilimleri konusundaki bilgilerini sentezleyerek ‘Yaratıcılık’, ‘Stres Yönetimi ve Rahatlama Teknikleri’, ‘Çatışma Yönetimi’ ve ‘İletişim’ konularında seminerler vermeye başladı.

Çocuk ve aile konusundaki ilgisini kariyerine yoğun olarak yansıtmak için 2007 yılında, Academy for Coaching Parents, International’dan Ebeveyn ve Aile Koçu olarak sertifika aldı.  

New York Şehri Eğitim Müdürlüğünün ilköğretim çağı çocuklarıyla yaptığı bir çalışmaya araştırmacı olarak katıldı. 2008 yılının ilkyarısında ABD New York Eyaletinde bireysel Ebeveyn Koçluğu çalışmaları yaptı.  Ebeveyn ve Aile Koçu olarak bireysel ve kurumsal danışmanlıklar yapmakta ve eğitimler düzenlemektedir.

Evli ve iki çocuk annesidir.